ART / Etchings etc / Dry points 13614036
nr 1361 4036
Sixten Haage
(1926-2021), Sverige
Sixten Haage (b. 1926), Sweden. "Fabrik", portfölj med 5 torrnålsgravyrer, oramade lösa blad. Signed, daterade 1978 och 1979, numrerade 13/150. Sheet: ca 79x62 cm,
DRY POINTS, Sixten Haage (f. 1926), Sverige. "Fabrik", portfölj med 5 torrnålsgravyrer, oramade lösa blad. Signerade, daterade 1978 och 1979, numrerade 13/150. Bladets mått: ca 79x62 cm
700
SEK 1300
Monday November 23 2020
at 19:00:26
500 kr
900 kr
700 kr
800 kr (Robot)
900 kr
900 kr (Robot)
1.000 kr
1.100 kr
1.300 kr
Sixten Haage
Read more about Sixten Haage